Tento článek je velmi dlouhý, tak se na to psychicky připravte 🙂 

Dětské přezůvky, to je velké téma. Alespoň pro mě… Začalo výběrem prvních capáčků a s nástupem do školky také výběrem bačkůrek. Starší dcera navštěvuje jak lesní školku, tak školku „klasickou“ státní. Do lesní školky přezutí řešit nijak významně nemusím – jsou hlavně venku a dovnitř jsem přezutí vyřešila botami typu Crocs (mají dobrý tvar špičky, ale to je asi tak všechno 🙂 – bota je to jinak neohebná a poměrně tvrdá, ale na ten krátký čas, který v přezuvkách stráví, nevidím smysl kupovat drahé bačkory). V klasické školce je situace opačná – zde je na výběr přezutí potřeba brát větší zřetel, protože v bačkůrkách děti tráví velkou část dne.

Pojďme se tedy tématem výběru dětských bačkůrek trochu „projít“. 

Postupně článek aktualizuji, novinky najdete vždy na konci článku 🙂

Jaké přezůvky do školky nabízí klasické obchody?

Když nahlédneme do jakéhokoliv obchodu s dětskou obuví do oddělení přezůvek zjistíme, že nabídka bačkůrek je dost „monotónní“ – všude narazíme na klasickou českou bačkoru s nevhodným kulatým tvarem špičky (málo místa pro prsty – viz fotka), mírným podpatkem pod patou a poměrně tvrdou podrážkou, která ve školce při hře na zemi nožkám spíš překáží.

Já osobně si představuji zdravotní nezávadnost dětských přezůvek trochu jinak, takže mi nezbylo než začít „lovit v jiných vodách“. V některých mateřských školkách projdou jako přezůvky třeba i kožené capáčky. V jiných jsou však na požadavky týkající se dětských přezůvek mnohdy přísnější. 

Jak tedy skloubit dohromady více faktorů – aby se boty líbily dětským nožkám i paním učitelkám a zároveň splňovaly potřebná kritéria? Tomu bych se ráda věnovala v tomto článku…

Jaké bačkůrky tedy hledat?

Nejprve je potřeba si odpovědět na otázku, na jakou nohu boty sháníme? Jak nohu správně změřit se dočtete v tomto článku. Zajímá nás také šířka nohy (hlavně v prstové části), výška nártu  a šířka paty. Všechny tyto parametry bychom měli při výběru bačkůrek zohlednit.

Důležité je také odpovědět si na otázku,  z jakého materiálu přezůvky chceme (kožené, látkové). Žádoucí v každém případě je, aby byly bačkůrky do školky vzdušné a nepotila se v nich noha.

Na českém trhu je v současnosti v nabídce pár barefoot alternativ ke klasickým bačkůrkám, dále některé druhy podrážkou podlepených capáčků nebo je možné nechat si bačkory ušít na míru (je více možností, více si o nich řekneme dále).

Ty přezůvky, které mi už prošly rukama (a dceři nohama), se pokusím přiblížit více zblízka.

Další tipy na bačkůrky, které ale většinou nemám vyzkoušené osobně, najdete na konci tohoto článku.

• PATHIK BAČKŮRKY

Jedná se o bačkůrky vzhledově velmi podobné klasickým bačkorám, ale s lepším tvarem špičky, ohebnější podrážkou a bez podpatku. Mají lehce zpevněný opatek (jde z boty případně odpárat), dají se hezky utáhnout i na drobnější kotník a nižší nárt. Šířkou jsou vhodné spíš na úzkou a normální nohu. Zapínání je na suchý zip, dcera se je rychle naučila bez problémů vyzouvat a nazouvat.

Dělají se ve velikosti 25-30, v nabídce jsou 4 barevná provedení. Látka se může při intenzivnějším nošení (zejména hře na koberci) prošoupat na svršku boty (viděla jsem jen na fotce, dceři se zatím nestalo). Cenově vychází na 650 Kč.

Pozn.: v současné době se už bačkory  značky Pathik nevyrábí, ale stejný design i šířku bot vyrábí značka Beda – odkaz >> ZDE <<.

 

• BEDA BAREFOOT BAČKŮRKY

Poměrně nově se na trhu objevily bačkůrky značky Beda, splňující barefoot parametry (jen upozorňuji, že pod touto značkou najdete i klasické bačkůrky, o kterých jsem psala v úvodu). Dělají se ve dvou provedeních – zapínání na suchý zip (o těch píšu) nebo nazouvací s gumičkou. Dají se koupit ve velikostech 25-35 ve více barevných provedeních. 

Boty jsou ohebné příčně i podélně, podrážka je trochu silnější ve srovnání s bačkory Pathik a Joliška a má výraznější vzorek. Zapomněla jsem boty zvážit, ale jsou lehké a váha je myslím odhadem srovnatelná s Pathik bačkorami. Cena bačkor je 640 Kč.

 

Srovnání bačkor Pathik versus Beda

Ve srovnání s Pathik mají Beda trochu více prostoru pro prsty a velkorysejší prostor pro správné postavení palce, jsou proto vhodnější i na širší nožky. Pathik bačkory se dají lépe utáhnout i na drobnější kotník, Beda mají delší pásek na utažení a řekla bych že jsou méně utáhnout na kotník než Pathik. 

Beda jsou trochu užší v patě než bačkůrky Pathik, tedy trochu vhodnější pro drobnější paty. Opatek je lehce vyztužený u obou, není však nijak tuhý a neomezuje nohu při hraní dítěte na zemi. Beda mají výraznější vzorek na podrážce než Pathik,  ale nevím o tom, že by v některých z nich dcera uklouzla… Cenově jsou obě značky srovnatelné.

Pozn.: značka Beda začala vyrábět další modely barefoot přezůvek, více informací najdete dále v článku 🙂

Pozn.: Pathik vpravo – má na fotce vyjmutou vnitřní stélku

• JOLIŠKA BAČKŮRKY

Po přezůvkách této značky jsem už pokukovala delší dobu. Jedná se o bačkůrky šité na zakázku (podle konkrétních rozměrů nohou dítěte). Pro velký zájem je čekací doba delší a je potřeba hlídat, kdy jsou přijímány nové objednávky (objednávala jsem přes FB skupinu Joliška). 

Na výběr je z mnoha vzorů (dle aktuální nabídky) – Nolu jednoznačně zaujal vzor s kočkami :). Také materiál je možné si vybrat – v nabídce je jemný manšestr, odolnější manšestr, bavlněné plátno a džínovina. Cena začíná na 430 Kč (větší velikosti mají menší příplatek). S prodejkyní je výborná komunikace, dá se domluvit na ušití bačkor individuálně podle vašich představ, např. úprava s větracími prostřihy pro více se potící nožky.

Objednávka bačkůrek vypadala takto:  🙂

Ušité bačkůrky pak takto:

Bačkory jsou velmi lehké (jedna bota váží 52 g), ohebné všemi směry a mají velmi dobrý tvar špičky a tím pádem dostatečný prostor pro prsty. Dobře drží na kotníku a v oblasti paty.

Srovnání tvarů podrážek a špiček

SROVNÁNÍ TVARU PODRÁŽKY: vlevo Joliška, vpravo klasická bačkora
Porovnání špičky klasické a Joliška bačkory
Porovnání špičky klasické a Joliška bačkory

POZNÁMKA

Když přezůvky dorazily, přeměřila jsem jejich rozměry měřidlem Plus 12 a naměřila délku 18,5 cm (to se shodovalo s objednávkou). Protože se mi ale od oka zdály bačkory nějak větší, přeměřila jsem je uvnitř špejlí – a vyšlo 19 cm. Při bližším prozkoumání bot jsem si všimla, že v místě konečků prstů je svršek látky méně „vypouklý“ (viz foto níže – žlutý kroužek nahoře). Proto se zobáček měřidla Plus 12 nedostal až na konec boty a ukazoval 0,5 cm rozdíl s měřením špejlí. Konzultovala jsem tuto skutečnost s autorkou bot a bylo mi řečeno, že špička povolí. Po 2 týdnech používání bačkor jsem zkusila znovu boty přeměřit měřidlem Plus 12 a můžu potvrdit, že špička skutečně povolila (viz fotka – žlutý kroužek dole) a i měřidlem už uvnitř naměřím 19 cm (viz fotka). I když má dcera trošku větší nadměrek, než jsem předpokládala, chodí v bačkorách velmi dobře.

Srovnání přezůvek Joliška versus Pathik

Pozn.: boty Joliška jsou na fotce o číslo větší než Pathik.

Vlevo Joliška, vpravo Pathik
Vlevo Beda, vpravo Pathik
Srovnání utažení kolem kotníku pomocí ruličky toaletního papíru
Joliška bačkory mají širší "lem" kolem celého obvodu paty než Pathik, při chůzi ani hře na zemi to ale ničemu nevadí

DECATHLON CVIČKY BABYLIGHT

Velmi povedené ultralehké přezůvky, měkké jako „žvýkačka“, dobře padnoucí i na drobnější patu a kotník. Mají bohužel jednu nevýhodu, že se jedná o boty bez podrážky, takže nejsou vodoodpudivé. Proto nejsou vítány ve všech školkách kvůli potenciálnímu promočení v umývárně. Tam, kde ve školce projdou, jsou podle mého názoru adekvátním řešením přezůvek, neomezující nohu při časté hře na zemi. 

Materiál je síťovina, která dobře dýchá (noha se v nich nepotí). Spodní strana bot je opatřena protiskluznými „útvary“ na 3 zatěžovaných místech. Dělají se v růžové a modré variantě, prodejní cena je 389 Kč. Dcera v nich chodila i jako začínající chodec velmi dobře, jen venku bohužel často na zahradě promokly nebo se zašpinila podrážka od hlíny a musely často do pračky :).

Na stránkách Decathlonu je najdete >> ZDE   <<.

Důležité upozornění u těchto bot zdaleka nevěřte uvedenému číslování! Boty jsou ve skutečnosti menší a je vhodné kupovat boty zhruba o 1 – 2 čísla větší (ideálně je potřeba ty první vyzkoušet a nekupovat přes internet). Dělají se ve velikosti 20 – 30.

Poznámka

Decathlon nabízí ještě podobné cvičky – model Ultralight. Oproti cvičkám Babylight mají „lákavou“ nepromokavou podrážku, takže jsem neodolala a chtěla je vyzkoušet. Bohužel se nedají s Babylight moc srovnat – svrchní materiál je podle mého názoru málo prodyšný (připomíná trochu neopren) a dceři navíc špatně seděly kolem kotníku.

 

Cvičky z decathlonu Ultralight (obrázek stažen zde)

DALŠÍ VARIANTY PŘEZŮVEK

S následujícími alternativami přezůvek do školky nemám většinou zatím osobní zkušenost. Některé se ale v budoucnu určitě chystám vyzkoušet.

PŘEZŮVKY ŠITÉ NA MÍRU

Existuje více možností nechat si papučky nechat ušít na míru. Výhodou tohoto výběru je skutečnost, že výrobce zohledňuje při šití specifika konkrétní nohy vašeho dítěte (např. výšku nártu nebo šířku nohy a šířku paty). Šije např. Joliška, Leliky, Rachell, Janoška, boty KaČer, PaFü nebo Darina Atelier Dareen a další níže v textu (všechny zde zmíněné boty se dají nechat ušít s nepromokavou podrážkou).

* značka PaFü

Dětské capáčky/bačkůrky šité na míru. Cena se odvíjí od velikosti boty, zvoleného materiálu (kůže, plátno), podrážky (pěnová nebo vibramová) či dalších individuálních úprav na přání (např. ozdoby, našití obrázku), orientačně cena začíná na 450 Kč (aktuální ceník najdete v souborech na FB). Objednávky na FB ve skupině PaFü handmade nebo na Fleru. Čekací doba ušití se liší podle ročního období a aktuálního stavu, je potřeba výrobci napsat a domluvit se.

PaFü
PaFü

* boty KaČer

Ručně šité přezůvky designem velmi podobné klasickým bačkůrkám, ale splňující barefoot principy. Jsou šité z prodyšných materiálů, jako je plátno a manšestr, podlepené tenkou, 1,8 mm nebo 3 mm podrážkou. Cena bačkor do vel. 33 je 500 Kč,  vel. 33-37 za 550 Kč, větší než 37 stojí 600 Kč. Objednávky přes FB skupinu Boty KaČer.

 
Boty KaČer

* značka Rachell

Pod touto značkou najdete koženou obuv nejen pro děti, ale i pro dospělé. S botami od Rachell mám osobní zkušenost (dcera měla balerínky a já si je vloni pořídila taky :). Jedná se o kvalitně zpracovanou pohodlnou obuv. Do školky lze použít např. model kožených capáčků podlepených vibramovou podrážkou. Cena začíná v nejmenších velikostech na 500 Kč (bez vibramové podrážky 400 Kč). Více o cenách a jiných modelech obuvi této značky se dočtete na www.rachell.cz

Rachell
Rachell
Rachell

* značka Janožka

Další ručně šité bačkůrky, tentokráte z materiálu recyklované rifloviny či manšestru. Pata je mírně zpevněná, nikoli však úplně pevná, podrážka ohebná, nejčastěji crespino 1,8 mm (lze domluvit i silnější). Lze individuálně doladit ušití přezůvek dle vašich představ – široký výběr barev lemování, výběr aplikací (obrázků), zapínání na suchý zip. Objednávky na FB skupině Janožka. Ceny se pohybují od 440 Kč – podle konkrétního řešení bot a velikosti.

Janožka

* značka Luschen

Dětské capáčky/bačkůrky šité na míru (různé velikosti podle objednávky). Na přání je možné podlepení některých capáčků obuvnickou plotnou 1,8 mm. Na šití používá výrobce různé materiály – softshell, manšestr, kůži… Cena se odvíjí od použitého materiálu a zpracování (např. možnost našití kožené špičky) – podlepené podrážkou začínají cca na 200 Kč. Objednávky na Fleru (nově pod uživatelským jménem Drahs).

Luschen (Drahs)

* značka Leliky

Ručně šité kožené boty pro děti i pro dospělé. Opět se dají objednat bačkůrky podlepené podrážkou. Originální nápadité zpracování, možné jsou různé variace přezůvek. Objednávky přes FB skupinu Kožené capáčky Leliky, cena se pohybuje kolem 500 Kč, složitější sandálky (modré uprostřed) cena 890 Kč. Recenze letních sandálků této značky k přečtení ZDE.

Leliky

* značka Darina Atelier Dareen

Další výrobce ručně šité kožené obuvi. Zaměřuje se jak na obuv dětskou, tak obuv pro dospělé. Obuv je šitá podle požadavků – zohledňuje specifika konkrétních nožek. Originální krásně zpracované přezůvky, které se dají využít nejen do interiéru, ale i jako letní sandálky na ven. Na výrobu používá výrobce ekologicky činěnou kůži z Německa (proto cena vyšší než u ostatních značek)Kůže je pro větší prodyšnost kombinovaná u přezůvek se síťovinou. Tento model je u výrobce novinkou, cena se prý bude pohybovat kolem 2000 Kč. Opět je možné individuálně domluvit barevný design bot.

Více ohledně šití a objednávání se dočtete na www.atelierdareen.cz nebo na FB ve skupině Atelier Dareen.

Atelier Dareen

* značka Bosora

Další ručně šité bačkůrky rodinného šicího teamu, zaměřujícího se na výrobu přezůvek, splňujících barefoot kritéria. Možné objednat bačkory s gumičkou napevno či na suchý zip, ceny od 480 Kč. Objednávky na Fleru nebo na FB >> ZDE <<.

Bosora

* značka Baretopky

Ručně šité bačkůrky nápaditých vzorů. Je možné volit ze dvou střihů – balerínkový a klasický. Bačkorky nemají vyndávací stélku ani pevný opatek, podlepené jsou béžovou ohebnou podrážkou Crespino o tloušťce 1,8 mm. Cena bačkůrek začíná od 400 Kč. Informace o objednávání na FB stránkách.

Baretopky

* značka KAKU

Ručně na míru šité látkové bačkory, cena 450 Kč. Objednávky na FB ve skupině KAKU.

 

* značka Janinka

Ručně na míru šité bačkůrky pro děti od 3 let. Bačkůrky splňují zásady barefoot botiček. Jsou ohebné a dostatečně široké, přesně podle tvaru nožičky. Podlepené jsou plotnou 1,8 mm (po domluvě možno použít i 1 mm Vibram nebo 3 mm Adidas podrážku). Ceny od 450 Kč (podle velikosti bot), objednávky na FB skupině Janinka.

Janinka

* značka Beskydo - barefoot papučky

Barefoot papučky z bavlněného plátna různých vzorů dle aktuální nabídky. Přezůvky jsou podlepeny barefoot podrážkou o síle 2 mm, pata je zpevněna. Šijí se od velikosti 23, možné ušití na míru nohy dítěte. Cena na Fleru je 495 Kč, FB skupina Beskydo – barefoot papučky.

Beskydo

* značka TooTsie

Ruční výroba kožených i textilních capáčků a bačkůrek. Podlepeny jsou plotnou Ortho o tloušťce cca 2 mm. Cena se odvíjí od velikosti bot, pohybují se mezi 400 – 500 Kč.  Objednávky na FB skupině TooTsie.

TooTsie

* značka Lovelba

Výroba ručně šitých bačkůrek. Výrobce používá bílou podrážku Adidas 4 mm, ale je možné se domluvit i na nižší (1-2 mm). Zapínání přezůvek je na suchý zip. Pata je bez opatku – pouze lehce vyztužená látkou. Výrobce šije i capáčky.

Cena do vel. 26 je 350 Kč a od vel. 27 pak 450 Kč. Capáčky stojí 280 Kč. Objednávky ve FB skupině Lovelba.

Lovelba

* značka Nohatka

Ručně šité barefoot capáčky z kvalitní kůže s vyjímatelnou vložkou z ovčí vlny. Podle výrobce se hodí pro normální a širší nožky, ale díky praktické brzdičce s gumičkou jdou hezky utáhnout i kolem užšího nártu.

Do velikosti 24 nabízí výrobce možnost podlepit capáčky plotnou Crespino 1,8 mm. Cena podlepení je 100 Kč.

Cena capáčků se pohybuje podle velikosti mezi 499 Kč – 599 Kč (obrázek stažen ZDE). Capáčky k objednání najdete na těchto stránkách.

Nohatka podlepené capáčky

Dalším modelem značky Nohatka jsou sandálky podlepené 1,8 mm tenkou gumovou podrážkou. I ty by se daly použít jako přezůvky do školky. Vyrábí se ve velikostech 20 – 27 v různých barevných kombinacích, cena sandálků je 880 Kč (obrázek stažený z těchto stránek).

Nohatka sandálky

DALŠÍ MOŽNÉ PŘEZŮVKY/SANDÁLY

Mezi další přezůvky, které by se daly použít místo klasických bačkůrek, patří např. značky:

* Tomar

Tomar capáčky s gumovou podrážkou (vel.20/21 – 34/35)cena od 590 Kč (vyrobeno na Slovensku), fotka stažena ZDE.

Tomar

* Botatex

Kožené capáčky s podrážkou vel. 20 – 30, cena od 499 Kč (obrázek stažen ZDE).

Botatex

* Tikki sandále

Rumunská značka, vel. 20 – 32, cena 730 Kč (obrázek stažen ZDE).

Tikki

* Baby Bare Shoes

Slovenská značka. Vel. 20 – 30, cena 730 – 760 Kč (obrázek stažen ZDE).

Baby Bare Shoes

* barefoot sandále Orto Plus

Česká značka obuvi, vyrábí se ve velikosti 23 – 34 ve variantě s užším a širším svrškem obuvi, existuje více modelů bot(otevřenější, uzavřenější), cena 980 – 1030 Kč. Jedná se o sandále na ven, ale použitelné jsou i jako přezůvky.

Sandále Orto Plus

* ZeaZoo Kids Goby

Bulharská značka, vel. 16/17 – 30, cena cca 990 Kč (obrázek stažen ZDE) – podrážka má 6 mm (trochu tlustší, ale neměla jsem v ruce).

ZeaZoo

* Jonap bačkory

Kompromisní přezůvky (bota má tužší opatek i podrážku), vhodné na širší nožky, vel. 23-34, cena 350 Kč, papuče mají různé vzory, zadejte do vyhledavače 🙂 (fotka stažena ZDE).

Jonap

* Jonap barefoot plátěnky B6

Jedná se o textilní obuv nižšího střihu. Dá se použít jako letní obuv na ven nebo jako přezůvky do interiéru. Svrchní materiál je prodyšná textílie.

Poměrně dobře se dá dotáhnout i na nízký nárt a úzký kotník (ještě o něco lépe jdou dotáhnout přezůvky značky Protetika Raven – viz dále). 

Vyrábí se ve velikosti 20 – 30, cena 550 Kč, dělají se ve 2 barvách – vínová a modrá (fotka stažena ZDE).

Jonap plátěnky B6

* Jack and Lily

Vel. 0-6M – 30-36M, cena 790 Kč (obrázek stažen ZDE).

Jack and Lily

* Froddo prewalkers sandálky

Vel. 19-24, cena 890 Kč (fotka stažena ZDE).

Froddo Prewalkers

* Slipstop

Víceúčelové přezůvky značky Slipstop – neklouzavá pevná podrážka, prodyšná látka,  velikost 18-20 až 33-35, cena 580 Kč (fotka stažena ZDE)

Slipstop

* bačkůrky značky Anatomic

Boty z řady „flexibilní obuv“ (kompromis BF-špatná špička, vhodná na ven i dovnitř), vel. 22-32, cena 229Kč (fotka stažena ZDE). Recenze k botám k přečtení ZDE.

Anatomic

* bačkůrky Anatomic - model barefoot

Bačkůrky značky Anatomic – BAREFOOT model (lepší tvar špičky než u předchozího modelu). Vel. 24 – 33, cena 249 Kč. Vhodné na vyšší nárt (fotka stažena ZDE).

Anatomic - barefoot model

* Beda přezůvky

Jeden model Beda přezůvek (balerínek) jsme si už představili výše, firma Beda ale vyrábí i barefoot bačkory designově podobné klasickým – jedny na zapínání na suchý zip, druhé pouze nazouvací bez možnosti utažení (viz fotky, ty jsou stažené ODTUD). Některé modely se vyrábí ve velikostech 22 – 38 (nabídka se postupně rozrůstá) a cena bačkůrek začíná na 489 Kč.

Beda
Beda

* Fare Bare papuče

Novinka od firmy Fare – barefoot přezůvky. Dělají se zatím ve 2 provedeních (viz fotky) ve velikostech 23 – 27. Velmi dobrý tvar špičky, měly by sedět i na úzké paty. Cena přezůvek je 538 Kč. Fotky byly staženy ZDE.

Fare Bare
Fare Bare

Nově začala firma Fare vyrábět barefoot přezůvky také ve velikostech 28 – 32, cena je také 538 Kč (fotky staženy ZDE).

Fare Bare vel. 28 - 32

* barefoot papuče značky Ef

Nová modelová řada od polského výrobce obuvi. Papuče mají nulový drop, výborně tvarovanou přední prstovou část. Podešev je měkká a flexibilní s tlouškou 2,8 mm. Obuv má vyndávací rovnou koženou stélku. Zapínání je na  suchý zip, díky tomu obuv dobře sedí i na užší kotník.

K dispozici ve 2 variantách střihu (2 barvy pro dívky, 2 barvy pro chlapce), vyrábí se ve velikostech 24 – 35. Cena přezůvek je 370 Kč (fotky byly staženy zde).

Ef
Ef

Polský výrobce vyrobil novou modelovou řadu barefoot přezůvek značky Ef s tenčí podešví než předchozí model – pouhé 2 mm.

Papuče mají nulový drop, dobře tvarovanou přední čast bot s dostatkem prostoru pro prsty.

Vyrábí se ve velikostech 24 – 35, cena je 350 Kč.

Zapínání je na suchý zip, díky tomu obuv dobře sedí i na užší kotník. Na výběr více barevných provedení.

Přezůvky značky Ef - 2 mm podešev

* přezůvky Protetika Raven

Tyto barefoot přezůvky se vyrábí ve 2 barvách ve velikosti 22 – 35. Měly by být vhodné i na úzké kotníky a nízké nárty, recenzi na tyto přezůvky najdete na těchto stránkách. Cena bot je 549 Kč. (obrázky staženy z těchto stránek).

Protetika Raven
Protetika Raven

* barefoot bačkůrky Cituo

Barefoot bačkůrky z kombinace materiálu polyester/plátno, v nabídce je široká škála barev a motivů obrázků. Vyrábí se ve velikostech 1 – 13 (uvedeným rozměrům v tabulce moc nerozumím, koukněte na jejich stránky. Cena bot se pohybuje mezi 355 – 466 Kč. Objednat se dají >> ZDE << (z těchto stránek jsou také stažené fotky bačkůrek).

Bačkůrky Cituo
Bačkůrky Cituo

* barefoot bačkůrky značky Pegres

Jedná se o novinku látkových barefoot přezůvek značky Pegres.

Přezůvky jsou měkké a lehké, mají dobrý tvar pro dominatní palce. Zapínání je na suchý zip.

Vyrábí se ve velikostech 20 – 32, cena se pohybuje kolem 400 Kč.

Na výběr jsou v současné době 2 modely přezůvek (děrované a bez dírek/dívčí a chlapecká varianta).

Pravděpodobně nepůjdou dotáhnout na velmi úzké kotníky a nízké nárty (fotky staženy ZDE).

Přezůvky Pegres
Přezůvky Pegres
Přezůvky Pegres děrované
Přezůvky Pegres děrované

* nový otevřenější model barefoot bačkůrek značky Jonap

Jedná se o nový vzor dětských přezůvek pro rok 2021. Vyrábí se ve velikostech 23,5 – 34. Cena přezůvek je 400 Kč.

Podrážka je měkká a ohebná. Bota je bez podpatku. Opatek je vyztužený, ale není tvrdý. Prostor pro prsty respektuje tvar nohy.

V prstech je bota širší než v patě, papučky lze tedy dobře utáhnout i na užší kotníky a paty (obrázek stažen ZDE).

otevřené přezůvky Jonap

* přezůvky Protetika Kirby

Protetika Kirby jsou dětské textilní barefoot boty vhodné na jarní a letní běhání venku, ale i jako bačkory na doma nebo do školy či školky. Vyrábí se ve vel. 19 – 35, cena se pohybuje kolem 620 Kč.

Model Kirby je z vnějšku i zevnitř textilní, s vyjímatelnou stélkou. Podrážka je ohebná gumová a na špičce a patě zvýšená.

Sednou na užší a normálně široké nožky, vhodné i pro dominantní palec a vyšší nárt, dostatek místa pro prsty nejen do šířky, ale i do výšky. Oproti modelu pro rok 2020 má tento trochu zúženou část okolo kotníku (fotka stažena ZDE).

přezůvky Protetika Kirby

Pokud jste se prokousali až sem, nezbývá než popřát šťastnu ruku (a pak i nohu) při výběru přezůvek! 🙂

BONUS - TABULKA

Stáhněte si zdarma tabulku na zaznamenávání naměřených hodnot nožiček vašich dětí! Do vytištěné verze můžete pravidelně dopisovat naměřené rozměry nohou a mít tak přehled o tom, jak nohy dětem rostou a zda je potřeba pořídit jim nové boty. Tabulka ke stažení pro tisk ZDE.

Související články:

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Přezůvky (nejen) do školky
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *