Medě opět vyrostla noha a zároveň se ochladilo, takže nastal čas vybrat jí nějaké celoroční boty. Zvažovala jsem více značek, ale nakonec jsem zůstala u svého favorita – bot značky Fare Bare. Holky už měly více modelů a zatím jsou to asi nejlepší boty na jejich typ nohy, co zatím vyzkoušely – kvalitní zpracování bot, krásně tvarovaná špička, dobrá ohebnost bot a hlavně jsou to boty, které i po intenzivním nošení vypadají pořád dobře (a dají se případně prodat).

Na trhu se letos mimojiné objevil nový model bot se dvěma pásky na suchý zip ve velikostech 23 – 27 ve dvou barvách – okrové a šedé. Měla jsem zálusk na ty okrové, ale rychle se na eshopu vyprodaly (teď už jsou zase doplněné), tak jsem zvolila šedý model. Myslím, že ještě ocením praktičnost této barvy, jestli mi rozumíte :).

Fotky ohebnosti

Ohebnost bot je velmi dobrá, dále v článku najdete i odkaz na videorecenci bot :).

Rozměry bot

Boty v této recenzi mají vel. 25 a nohy Medy měří 15,5 cm X 6,5 cm (nadměrek do délky má tedy 1 cm, do šířky 3 mm).

Měřidlo Plus 12 měří vnitřní délku 165 mm
Vnitřní šířka je 68 mm
K botám jsou přiloženy tzv. regulační stélky, kterými se dá regulovat prostor v nártu (vkládají se pod vnitřní stélky v případě potřeby)

Váha boty

Boty jsou příjemně lehké, jedna bota váží 123 g.

Videorecenze

Test ruličkou (míra dotažení kolem kotníku)

K tomuto testu byla použita papírová rulička od toaletního papíru o průměru 4,5 cm (pozor – existují i větší i menší průměry, před srovnáním měřte! :). Na fotkách vidíme, že bota jde kolem ruličky velmi dobře utáhnout.

Srovnání se sandály Fare Bare Economic
Srovnání se sandály Fare Bare Economic (zezadu)
Srovnání s Fare Bare na jeden suchý zip (ty mají vel.23) - model na 2 suché zipy se dá ještě více dotáhnout ke kotníku, oba modely ale hezky sedí i na nižší nárt a úzké paty! Suché zipy jsou u dvoupáskového modelu trochu kratší, na vyšší nárt nepůjdou asi pásky zapnout na celou délku suchého zipu
Srovnání s Fare Bare na jeden suchý zip (fotka zezadu)

Srovnání bot s jinými modely Fare Bare

Na následujících fotkách uvidíte srovnání 2 modelů značky Fare Bare, a sice nového modelu se dvěma suchými zipy (šedé – vel. 25) a loňského modelu na jeden suchý zip (modré – vel.23). Dejte si pozor na číslování – tyto 2 modely bot mají trochu jiné rozměry vnitřní délky u stejné velikosti (šedé jsou trochu menší).

Oba modely mají stejný tvar špičky bot
Podrážky jsou u obou modelů stejné
Hlavní rozdíl mezi těmito modely je, že jeden pásek u letošního modelu bot je veden skrz jazyk, čímž ho fixuje k pásku. Boty se proto Medě (2 roky) o něco hůř samostatně nazouvají než model s jedním páskem, ale vyřešila jsem to jednoduše vysunutím pásku z poutka. Věřím, že časem se naučí boty obouvat i s poutkem 🙂
Srovnání výšky bot - jedná se však o boty rozdílné velikosti, předpokládám, že ve stejné velikosti bude rozdíl výšky boty minimální
Porovnání se stejnými botami v okrové barvě - tento okrový model má jinak řešené uchopení jazyka k hornímu pásku, a sice suchým zipem (šedé mají v jazyku poutko na protažení pásku - viz fotka výše)

Na následujících fotkách uvidíte srovnání nového modelu celoročních bot Fare Bare (vel. 25) se sandály Fare Bare Economic (vel. 24).

Jak vypadají boty obuté na nohách?

Meda má úzké paty, nižší až normální nárt a širší předonoží (prstovou část nohy), boty jí sedí skvěle a hezky v nich chodí.

Tak přeji šťastnou ruku při výběru obuvi... A pak i nohu 🙂

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Recenze celoroční boty Fare Bare (vel. 23 – 27)
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *