U nás doma jsou magnety velmi oblíbenou zábavou Noly i Medy. Tak mě napadlo spojit příjemné s užitečným, a jak už možná někteří tušíte, použít při hře s magnety místo rukou nohy 🙂

Co budeme potřebovat?

Jakékoliv magnety, které doma najdeme a plochu, na které magnety drží (lednice, myčka, …). U nás doma jsou nejoblíběnější Djeco magnety legrační Zvířátka, které holky dostaly od babičky a taky písmenkové magnety z Lidlu.

A hra může začít!

Děti se posadí na zem a bosými nohami zkouší posouvat magnety po ledničce/myčce/… Princip hry musíme doladit podle toho, jaké magnety doma máme. Můžeme děti např. pobídnout k tomu, aby magnety přesunuly z levé strany lednice na stranu pravou pouze pomocí nohou (variace hry je přesouvání odshora dolů).

Naše zvířecí magnety od Djeco se vždy skládají ze třech dílů, Nolu i Medu nejvíc baví hledat nové variace zvířecích druhů a předhání se, komu se povede paskvilnější kombinace. Charles Darwin by z nich měl myslím radost 🙂

Starší děti bude bavit vytváření slov nebo vět z magnetických písmenek, opět pouze za pomocí nohou. I zde se moje dcery předhání v tom, komu se povede vymyslet vtipnější slovo (napsat ho ale umí zatím jen Nola 🙂 ). Děti také rády skládají z písmenek své jméno.

Baruch se jmenuje náš kocour
To je on 🙂

Hraní hry s magnety ve tvaru číslic můžeme spojit procvičování nohou s hodinou matematiky 🙂

Menší děti zaujme např. hra s magnetickými zvířátky. My máme doma tuto magnetickou hru zvířátka na farmě. Posouvání nohama je ale trošku složitější, protože magnety jsou poměrně tenké a je obtížnější je posouvat. Ale celkově je tato hra u holek dost oblíbená 🙂

Videoukázka

Slovo závěrem

Během hry mohou děti posouvat magnety buď jednou nohou (nohy střídáme) nebo obtížnější varianta současně oběma nohama (rukama se děti opřou za zády, nohy jsou zvednuté ve vzduchu).

Tímto cvikem děti posilují břišní svaly a zevní rotátory kyčelních kloubů (kolena by měla v ideálním případě směřovat mírně od sebe).

Tak teď už stačí, aby děti posbíraly doma všechny magnety a hra může začít! 🙂

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Bosohrátky s magnety

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *