Po této novince jsem pokukovala delší dobu a vyčkávala, až ji zařadí do prodeje. Ze zvědavosti jsem objednala boty na vyzkoušení. K objednávce se přidalo pár kamarádů, tak mohu srovnat oba nabízené modely ve více velikostech.

Jaké jsou mé první dojmy?

Velkým benefitem bot je bezesporu jejich cena – zaváděcí cena 199 Kč je vcelku lidová (všimla jsem si, že se nyní prodávají za 229 Kč). Výrobce nazývá tuto řadu bot jako flexibilní, ve výrobě je ještě řada splňující barefoot kritéria (zatím není na trhu). K dostání jsou velikosti 22 – 32.

Podrážka je poměrně ohebná, příčná ohebnost je tužší v oblasti paty i špičky.

Zespodu je podrážka odvětraná 3 otvory pro zajištění lepší cirkulace vzduchu uvnitř boty. Nedokážu posoudit, jestli by se v dešti do bot těmito místy nedostala vlhkost při chůzi v mokřejším prostředí. Boty jsou ale látkové, takže jsou stejně použitelné více méně do suchého počasí.

Boty jsou vybaveny vyjímatelnou koženou vložkou s podporou podélné klenby (podpora podélné klenby jde odstranit vystřižením). Opatek bot je mírně zpevněný.

Tvar špičky bot

Bohužel tvar špičky je podle mě u bot celkem nepovedený – boty se ve špičce mírně zužují a v místě palce je špička brzo zakulacená. Navíc jsou podle mě tyto boty vhodné pouze pro užší nožky, ale pouze za předpokladu adekvátního nadměrku kvůli dostatečnému místu pro palec. Více se dočtete dále v článku.

Rozměry bot

Pro Nolu jsem objednala model Flexible Grape velikost 29. Délka stélky je 18,6 cm, šířku v prstové části měřím nejvíce 6,6 cm.

Porovnání vnitřní stélky s obkreslenou nohou

Dcera má délku nohy 17,3 cm, šířku 6,8 cm. Rozměry vnitřní stélky u velikosti 29 jsou 18,6 cm X 6,6 cm (nadměrek na délku tedy 1,3 cm). Z následujících fotek je zřejmé, že pro tyto rozměry a tento typ nohy boty vhodné nejsou.

Srovnání vnitřní stélky s obkreslenou nohou
Srovnání se stélkou vel. 28 (červeně zvýrazněn prostor, kde by bota nohu utlačovala), nadměrek do délky 6 mm
Srovnání se stélkou vel. 29 (nadměrek do délky 1,3 mm)
Noha na stélce vel. 29
Žlutě zvýrazněna místa uvnitř špičky boty, kde se karton ohýbal (málo místa pro prsty)
A takto vypadají obuté na noze. Kolem kotníku se dají utáhnout i na nižší nárt, vhodné budou i pro užší paty.

Srovnání s balerínkami značky Froddo


U obou značek není dobrý tvar špičky boty. Stélky obou bot jsou sice srovnatelné (Froddo je o pár mm širší), ale u balerínek značky Froddo je svrchní část boty v oblasti prstů volnější a pustí prsty trochu více do stran.

Vespod stélka Froddo, nahoře Anatomic


Srovnání 2 modelů obuvi značky Anatomic

Rozdílné velikosti bot
Model bot do vel. 27 (stélka vpravo) má trochu jiný tvar vnitřní stélky ve špičce

Závěr

Boty jsou podle mého názoru vhodné pouze na užší nohy s ne příliš dominantními palci oproti ostatním prstům (z 5 objednaných párů pro děti různého věku se hodí na tvar nožky pouze jednomu dítěti). Nole bohužel nesedly, tak počkám na model, který by měl splňovat barefoot kritéria a měl by být tedy širší v oblasti prstů a s lepším tvarem špičky.

Související články

Přezůvky (nejen) do školky

Rozdíly ve tvaru dětské nohy

Podle jakých kritérií vybírat dětskou obuv?

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
RECENZE – Flexibilní obuv značky Anatomic
Štítky:        

2 komentáře u „RECENZE – Flexibilní obuv značky Anatomic

 • 20 listopadu, 2018 (1:41 pm)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli máte zkušenost s přezuvkami značky Beda? Vybírám teď pro dceru bačkůrky a zalíbily se mi konkrétně tyto http://www.littleshoes.cz/detske-boty/beda-backory-balerinky-hvezdy-bf-060010-ba-/ Na stránce píšou, že jsou vhodné i pro širokou nohu s dominantním palcem, ale nerada bych je pak vracela a hledala jiné. Docela na to spěchám. Dcera má poměrně širokou nohu a máme často problém vybrat botičky.

  Reagovat
  • 20 listopadu, 2018 (8:34 pm)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, nepíšete, jakou má vaše dcera nohu – výšku nártu a šířku paty (to hraje roli, aby bačkory seděly dobře v kotníku), tak nevím, jestli dokážu úplně odpovědět na váš dotaz. Starší dcera měla jiný ty Beda bačkor a zapnula je i na drobnější kotník, nízký nárt a úzkou patu, ale musela je dotahovat na maximum. Srovnání s jinými typy přezůvek najdete v tomto článku (jsou to ty růžové na fotce): http://zdravenozky.cz/detske-prezuvky-skolky/ . A už měla vaše dcera nějaké bačkory, které ji seděly? Podle toho by se to dalo taky odhadnout..Veronika

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *