Jaro klepe na dveře a pomalu odkládáme zimní obutí začínáme se poohlížet po jarních variantách. Nole zůstaly z loňského podzimu tenisky značky Kidofit. Pojďme je spolu trochu „rozpitvat“ 🙂

 

Vlastnosti bot

Značka KidOFit se hodí i pro širší nožičky. Svršek bot je vyroben z textilu a kůže, takže jsou botky prodyšné i v teplejším počasí. Podrážka je velmi měkká (z mé zkušenosti patří mezi nejohebnější), poddajná, rovná – bez zvednutí špičky (při lehkém zatlačení se špička dostane zcela na podložku). Je opatřena páskem v oblasti paty pro možnost utažení u užšího kotníku (pro velmi úzké kotníky s nízkým nártem bych ale doporučila volit jinou značku bot). Vnitřek boty je bez klenby.

K botám jsou přidány náhradní stélky, pomocí kterých je možné korigovat velikost boty. Botu je možné zmenšit přidáním náhradní stélky pod originální  žlutou vnitřní stélku nebo zvětšit nahrazením žluté stélky náhradní zelenou.

Velkou výhodou těchto bot je skutečnost, že podrážka je vyrobena z průhledného plastu a je tedy lehce kontrolovatelné, jak dítěti boty padnou do délky i do šířky.

 

VIDEORECENZE

Mgr. Veronika Žáčková

Jsem fyzioterapeutka momentálně na mateřské dovolené se svými dcerami Nolou a Medou 🙂 Jednou z mých vlastností je určitá životní zvídavost, která se na poli problematiky dětského obouvání prohlubovala spolu s prvními krůčky starší dcery. Je mi blízký koncept minimalistické a barefoot obuvi zejména proto, že respektuje základní principy důležité pro správný vývoj nohou a podobá se zdravé a dnes velmi opomíjené bosé chůzi. Pojďme se spolu "projít" po virtuální stezce zdravého (ne)obouvání našich dětí... 🙂
Mgr. Veronika Žáčková

Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)

Recenze – KidOFit (Orchide Purple) tenisky
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *