V rubrice BOSOHRÁTKY najdete videoukázky s návody na cvičení, které mohou sloužit jako inspirace ke stimulaci nohou dětí formou hry. Upozorňuji, že se nejedná o cílené cvičení na konkrétní zdravotní problém – pro tyto případy je vždy vhodné komplexní vyšetření fyzioterapeutem a výběr individuální terapie, mnohdy zaměřené i na vzdálenější partie těla.

 

Nastal podzim a k němu neoddělitelně patří období sběru kaštanů Kaštany samy o sobě velmi dobře poslouží jako senzomotorická stimulace nohou, ale – máte doma hru zvanou „Cink“? Nebo nějaký recepční zvonek? Pokud ano, pojďte si zahrát následující (nejen) podzimní hru! 🙂

 

Co budeme potřebovat?

  • zvonek (který zvoní při doteku shora)
  • krabici plnou kaštanů (případně kamínků)
  • kousek provázku

Princip hry

Na zem umístíme bednu s kaštany, vedle které vytvoříme kruh z provázku a zvonek. Cílem hry je přemístit nohama kaštany do kruhu a za každý umístěný kaštan jednou cinknout na zvonek.

Děti bude bavit vymyslet k této aktivitě příběh. Např. kaštany mohou představovat rybičky, které se stěhují do jiného rybníka, aby unikly rybáři. Každá zachráněná ryba pak radostí zazvoní na zvonek. 🙂 A nejlépe se ryby chytají, když vlezeme oběma nohama do rybníka! 🙂 (=větší stimulace pro nohy)

Když se povede nohou nabrat více kaštanů najednou, mohou starší děti cinknout na zvonek tolikrát, kolik kaštanů (rybiček) najednou ulovily. 🙂

 

Videoukázka

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Bosohrátky – CINK!

1 komentář u „Bosohrátky – CINK!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *