Přišel podzim a s ním potřeba výběru zimních bot. Zimní barefoot boty jsou trochu oříškem – existují sice různé značky, ale výběr je podstatně menší než v letních a jarně – podzimních modelech a cena také stoupá strmě vzhůru 🙂 Já jsem se po dlouhém vybírání rozhodla letos Nole pořídit boty značky Froddo (upozorňuji, že barefoot principy splňují je určité modely této značky, a to ne úplně v plné míře).

 

Jaké jsou mé první dojmy? 

Jedná se o velmi lehké kožené boty s gumovou podrážkou. Velikost 26 má vnitřní délku 16,8cm a šířku 6,8cm. Boty jsou spíš vhodné na normální a užší nožky (jak zjistit šířku nohy najdete >> ZDE <<) s nižším nártem (výšku nártu zjistím >> ZDE <<).

p1210247

Podrážka je rovná (bez zvednutí špičky) a ohebná ve všech směrech – na zimní model bych řekla až překvapivě. A chozením určitě změknou ještě více… Není anatomicky tvarovaná stélka a mají lehce zpevněný opatek. Tvar špičky není ideální – chybí více prostoru pro palec, boty se určitě nehodí pro nožky s výrazně dlouhým palcem (na konci článku najdete doplněné informace s názornými fotkami, jak vypadá noha v rozřezané botě).

 

Boty jsem kupovala přes internet a z čeho jsem měla trochu obavy bylo, jestli budou Nole sedět na její nízký nárt. A jsem mile překvapena, že se dají na noze hezky utáhnout.

Z čeho jsem nadšená je, že jsou boty zateplené ovčí vlnou a zdá se, že budou nohu pěkně chránit před chladem. Po zimě napíšu další recenzi, jak boty obstály… A ještě jedno malé (bez)významné plus pro ekologicky smýšlející – boty byly vyrobeny v Chorvatsku, takže alespoň v Evropě 🙂

 

Videorecenze

 

 

A když by udeřila velmi tuhá zima, vymyslela dcera řešení – kombinace jejích zimních Froddo a manželových Vivobarefoot pohorek 😀

 

Zkušenosti s boty po sezóně

Boty se nám osvědčily, zdají se být kvalitně zpracované. Suchý zip drží po zimě pořád stejně dobře, do bot se nedostával sníh (pokud tedy neskočila do závěje sněhu s úzkými kalhoty zastrčenými uvnitř v botě) 🙂 Je potřeba boty před sezónou naimpregnovat, ale to je asi samozřejmé… Zima v nich dceři nebyla ani jednou. Asi jediné mínus zůstává neideální tvar špičky… A jak vypadají boty po jedné intenzivně prochozené zimě? Takto 🙂

Poznámka

Doplňuji informace ohledně tvaru špičky. Našly se 2 odvážné ženy, které se rozhodly boty „vykuchat“, aby zjistily, jak noha jejich dítěte uvnitř boty vypadá 🙂 S jejich svolením zde fotky pro názornost vkládám:

Obr.1 – Froddo vel. 26, noha 15.6cm×6.4cm, délka boty měřena měřidlem Plus 12 16.8cm. Nadměrek mělo dítě tedy 12 mm. Na obrázku vidíme, že při menším nadměrku by palec neměl už dostatek prostoru.

Obr. 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Obr. 2 –   Froddo vel. 26, rozměry nohy 16 cm X 6 cm. Nadměrek je v tomto případě tedy 8 mm

Obr. 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boty se tedy skutečně hodí na užší nožky a je potřeba posoudit, zda jsou tvarem špičky vhodné pro tvar nohy vašeho dítě a jaký optimální nadměrek případně zvolit – příliš malý nadměrek by totiž už mohl utlačovat palec…

 

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Zimní boty Froddo
Štítky:    

2 komentáře u „Zimní boty Froddo

 • 18 srpna, 2018 (4:46 pm)
  Trvalý odkaz

  Dobry den, jsou tyto boty vhodné pro dítě, které chodí po vnitřní straně chodidla? Děkuji vám

  Reagovat
  • 18 srpna, 2018 (8:09 pm)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,
   bohužel jsem nohy vašeho dítěte neviděla, tak těžko radit takto přes internet. Nicméně pokud se ptáte na zpevněný opatek, tak ten tato bota mírně má. Pro valgózní kotníky bych možná u této značky raději volila model se 2 suchými zipy, aby šly na nohu hezky dotáhnout a zajistily co možná nejlepší umístění paty v botě. Koukněte ještě třeba na boty značky Jonap (barefoot modely)- tam je opatek pevnější a bota jde velmi dobře utáhnout i na drobnější kotník.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *