Oteplilo se, a tak začíná být velmi aktuální téma výběru letní obuvi. Vzhledem k dceřiným mírně valgózním kotníkům jsem hledala boty s pevnějším opatkem. A protože má současně nízký nárt a úzkou patu, rozhodla jsem se pro balerínky značky Froddo. A zde jsou mé první dojmy 🙂 Botky už bohužel nevypadají jako úplně nové, ale dcera je začala nosit dříve, než jsem je stihla vyfotit a natočit 🙂

 

Popis bot

Jedná se o kožené boty s gumovou podrážkou. Podrážka je rovná (bez zvednutí špičky), ohebná ve všech směrech. A chozením změknou ještě více – máme vyzkoušeno na zimním modelu :). Bota obsahuje 2 vnitřní stélky – jednu rovnou a druhou anatomicky tvarovanou, která botu zmenšuje až o jedno číslo (tedy 5-7 mm) na délku a cca 1-2 mm na šířku. Doporučuji volit velikost boty tak, aby se dala nosit jen s rovnou vnitřní stélkou. Zapínání na suchý zip hezky sedí i na noze s nízkým nártem.

 

Rozměry boty ve velikosti 27

 

Boty jsou vhodné pro užší až normální typ nohy. Tvar špičky se nehodí pro nožky s výrazněji rozšířenou částí přední nohy. Mají lehce zpevněný opatek. Jedná o kompromisní barefoot obuv.

 

Pro doplnění informací ohledně tvaru špičky si přečtěte tento článek. Najdete v něm fotky nohy vyfocené v botě stejné značky s odřezanou svrchní částí boty.

Videorecenze

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Recenze s videoukázkou – letní balerínky Froddo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *