Možná už ten pocit zoufalství znáte, tak můj duševní stav pochopíte. Nola má necelý měsíc nové boty a porostla ji zase noha… Doteď nosila taky boty značky Jonap, ale model B1, který se vyrábí jen do vel. 30 a ona by teď potřebovala vel. 31 🙁 . A tak je čas vybrat a koupit boty nové, uf… Nemám moc čas výběr bot řešit, tak jsem se rozhodla vyzkoušet novinku od firmy Jonap, která začala vyrábět barefoot celoroční boty i ve velikostech 31 – 36. Tak se pojďme na boty podívat trochu zblízka.

Na první dojem působí boty kvalitně (o míře opotřebení podrážky u této značky se vedou různé diskuze, to ale zhodnotím asi až po delším používání bot. Boty mají mírný opatek pro lepší umístění paty v botě. 

Fotky ohebnosti

Videoukázka

Rozměry bot vel. 31

Váha boty ve vel. 31 je 186 g
Vel. 31 měří měřidlem 203 mm
Stélka vel. 31 má délku 204 mm
Stélka vel. 31 má šířku 8 cm (stejnou hodnotu jsem naměřila i měřidlem Clevermess)

Test ruličkou

POZOR! Průměr ruličky se může lišit, měřte! 🙂

Srovnání Jonap B10V a B1

Fialovo-růžové mají velikost 30 a dcera je nosila necelý měsíc, šedo-růžové jsou nové velikost 31.

Světlá podrážka-boty nošené měsíc, černá podrážka nové
Model B1 (vpravo) je o něco vyšší v kotníku.

Poznatky po 14 dnech nošení Jonap B10

Hlavním rozdílem mezi těmito 2 modely bot je to, že se u modelu B10 krčí jazyk a sjíždí směrem dolů ke špičce (nesedí v botě ideálně ani po dokonalém utažení bot, po chvíli chůze sjíždí jazyk dolů). 

Opakovaně se stalo, že se dceři nepodařilo jazyk v botě při nazutí správně narovnat a při chůzi ji pak bota tlačila. Krčící se jazyk vidím jako zásadní nedostatek bot, navíc se dceři o hodně hůř nazouvají než model B1 – u těch nikdy nechtěla pomoct s nazutím bot a ani jazyk nesjížděl. 

Naopak u nových Jonap B10 chce po mně pomoct s nazutím a utažením bot pokaždé, když jsem na blízku a jde vidět, že s botami trochu zápasí… (jinak je v obouvání už dlouho samostatná). 

krčení jazyku v botách

Nadměrek u nových bot B10 má 1 cm na délku, přesto bych si představovala ideálnější botu na nízký nárt a úzkou patu. Pásky dotahuji úplně na maximum (což se Nole samostatně bohužel ne vždy povede) a přesto by kolem kotníku mohly sednout podle mých představ lépe. Na normální a vysoký nárt budou tyto boty tipuji vhodné.

Tak botám ZDAR ZDAR ZDAR a při výběru šťastnou ruku! A pak taky nohu 🙂

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Celoroční obuv Jonap B10V
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *