Nastává pomalu čas začít řešit nákup sandálů. Rozhodla jsem se vyzkoušet čerstvou novinku od značky Fare Bare – letní sandálky model Economic. Vyrábí se ve dvou velikostních řadách, a sice 23-27 a 28-32 (ve 2 barevných provedeních). Svršek obuvi je zhotoven z netkané textilie, což umožnilo výrobci „jít s cenou níže“ na krásných 688 Kč (cena za vel. 23 – 27). V této recenzi si představíme menší velikostní řadu. 

První dojmy

Po vytažení bot z krabice žasnu nad jejich lehkostí, jsou to jedny z nejlehčích bot (sandálků), které jsem držela v ruce (vel. 23 váží 81 g). Zpracování bot je kvalitní. 

Nejprve mám trochu obavy ohledně řešení zapínání bot (viz fotka níže) a po vyzkoušení na dceřiných nohách jsem měla dojem, že je zapínání celkem funkční. Ale nutno dodat, že mladší dceři boty zapínám vždy já! (snaží se o to teda vždy sama, ale pak ji musím boty ještě dotáhnout). 

Ale protože už mezitím přišly stejné boty (z druhé velikostní řady) i pro starší dceru, která si boty utahuje sama, vidím, že se zapínáním má občas trochu problém (chce to trochu zručnost, aby ten středový „jazyk“ zůstal při zapínání na středu). 

Na středovém jazyku mi chybí poutka, kterými by se pásky k této části boty pevně uchytily a zjednodušilo by to utahování bot. Suchý zip mohl být našitý na střední části i pro nižší pásek . Zkusila jsem přilepení kvalitní oboustrannou páskou, ale bohužel to moc dlouho nevydrží a páska se odlepuje. Pro odvážnější se nabízí možnost přišití pásků ke střednímu jazyku – více v této recenzi  🙂

Boty se dají dotáhnout jak na nízký nárt, tak na nárt normální. Pro vyšší nárt bude vhodnější loňský model sandálků Fare Bare (fotka stažena ZDE). 

Sandále Fare Bare loňský model (vhodnější na vyšší nárt)

Fotky ohebnosti

Rozměry bot vel. 23

Rozměr s vnitřní stélkou (vel. 23)
Rozměr při vytažené stélce (vel. 23)
Váha boty vel. 23 je 81 g
Reálná šířka v botě měřená měřidlem Clevermess je 65 mm (měřidlo je potřeba mírně stlačit)
Šířka v botě měřená bez stlačení ramen měřidla Clevermess je 70 mm (toto není reálná šířka, protože měřidlo vytačuje svršek boty do šířky přes okraj podrážky)
Pro porovnání - šířka vnitřní stélky se shoduje s měřením měřidlem Clevermess s mírným stlačením ramen (65 mm)

Rozměry bot vel. 24

vel. 24
Vnitřní stélka v botě na okrajích paty trochu odstává, jde však jen o estetickou záležitost
Regulační stélka přiložená k botám- regulace vnitřního prostoru v botě a výšky nártu

Jak vypadají boty vel. 23 na nohách?

Noha má v botě nadměrek 9 mm (úzká pata, nížší nárt)

Test ruličkou (focena vel. 23)

Videoukázka

Srovnání bot

Meda doteď chodila v celoročních botách od stejné značky (Fare Bare). Na fotkách vidíme srovnání se sandálky Economic (obě boty stejná velikost). Podrážka obou bot i tvar špičky jsou stejné. Boty jsou dobře řešené v patě. 

V kombinaci s loďkovitým tvarem stélky v patní části zajišťují dobré usazení paty v botě (což bývá občas problém u nohou s úzkou patou).

Fare Bare - obě boty vel. 23
Vlevo sandále, vpravo celoročky
Vlevo sandále, vpravo celoročky

Slovo závěrem

Boty vypadají za mě vcelku povedeně, i když bych uvítala trochu vzdušnější střih. Bylo by však dobré také doladit zapínání bot např. našitím poutek, díky kterým by pásky držely na středovém jazyku, což by zapínání bot zjednodušilo. 

Uvidíme, jak se osvědčí v létě, dopíšu pak své zkušenosti po sezóně :). Tak teď už jen aby se oteplilo a boty mohla obout na ven i Meda, protože zatím si je obsadil tento zajíc 😀 

Dodatek

Po měsíčním používání bot jsem zatím s botami spokojená. Zapínání by mohlo být řešeno o něco lépe (viz výše), ale starší dcera už to dostala celkem do ruky a většinou si boty zapne dobře sama. 

Všimla jsem si, že v jedné botě cestuje Nole vnitřní stélka směrem dozadu (viz fotky). Vyřešila jsem to jednoduše zafixováním stélky v botě oboustrannou páskou (stačilo nalepit ve 3 bodech čtvereček o rozměrech 1 x 1 cm). Další zkušenosti dopíšu po sezóně používání bot :).

Související články

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Recenze – sandále Fare Bare Economic
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *