V rubrice BOSOHRÁTKY najdete videoukázky s návody na cvičení, které mohou sloužit jako inspirace ke stimulaci nohou dětí formou hry. Upozorňuji, že se nejedná o cílené cvičení na konkrétní zdravotní problém – pro tyto případy je vždy vhodné komplexní vyšetření fyzioterapeutem a výběr individuální terapie, mnohdy zaměřené i na vzdálenější partie těla.

Vánoce už pomalu ťukají na dveře a patří k nim mimo jiné i dárky, často zabalené v bublinkové fólii. Taky milujete ten pocit při praskání bublinek? A co zkusit praskat je místo rukou nohama? Než skončí fólie v koši, můžete ji použít na následující hru :).

Co budeme potřebovat?

dsc_3652

 • bublinkovou fólii
 • centropenové fixy různých barev
 • lepící pásku
 • nůžky

 

Jak postupovat?

Nejprve položíme fólii na zem (bublinkami nahoru). Pokud máte měkký koberec, doporučuji se raději přesunout na podlahu (bublinky by šly špatně praskat).

Připevníme fólii na zem lepící páskou. A jde se na to! 🙂

 

Úkol č. 1

p1210823

Vybarvit některé puntíky různými barvami. Děti vám s tímto úkolem rády pomůžou… Doporučuji počkat pár minut do zaschnutí barvy fixu, jinak budete mít puntíkovaná chodidla 🙂

 

Úkol č. 2

????????????????????????????????????

A jdeme na to! Stačí vybrat barvu, kterou chcete praskat 🙂 Třeba zelenou… A teď červenou… A modrou…! Na zacílení je potřeba se soustředit, aby se noha trefila kam chceme. Nohy střídáme.

Cílem hry je procvičení jemné motoriky nohy a mimo jiné také procvičení znalosti barev :). Většina dětí bude bubliny pravděpodobně praskat palcem. Ale můžete to zkusit i ostatními prsty na nohou… 🙂

 

Videoukázka

TIP (pro starší děti)

Někomu zbudou z adventního kalendáře použitelná čísla od 1 do 24. Přilepte je izolepou na zem v libovolném pořadí na různá místa a přes ně položte bublinkovou fólii (kterou opět po stranách přelepíme páskou).

Úkolem je prasknout postupně bublinky na všech číslech – začít od 1 a skončit u  24.

 

Užijte si bublinkové BOSOHRÁTKY! 🙂

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Bosohrátky s bublinkovou fólií

2 komentáře u „Bosohrátky s bublinkovou fólií

 • 23 března, 2017 (9:01 am)
  Trvalý odkaz

  Bubl.folii už dcerky bosky praskaly, ale přidat barvičky a strefovat se do jednotlivých mě nenapadlo, super nápad 🙂

  Reagovat
  • 23 března, 2017 (12:41 pm)
   Trvalý odkaz

   Díky za komentář! jsem ráda, že hra inspiruje další… 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *