V rubrice BOSOHRÁTKY najdete videoukázky s návody na cvičení, které mohou sloužit jako inspirace ke stimulaci nohou dětí formou hry. Upozorňuji, že se nejedná o cílené cvičení na konkrétní zdravotní problém – pro tyto případy je vždy vhodné komplexní vyšetření fyzioterapeutem a výběr individuální terapie, mnohdy zaměřené i na vzdálenější partie těla.

BOSOHRÁTKY s barvami

Hrají si vaše děti rády s barvami? Ale vás nebaví barvy uklízet a čistit z různých povrchů? 🙂 V tomto příspěvku si ukážeme tip na to, jak tvoření elegantně zvládnout bez nepořádku i u malování nohama 🙂

Co budeme potřebovat?

  • akrylové barvy
  • podložku – tvrdší karton nebo malířské plátno, na které budeme malovat (pozor – bez rámu, aby se na něj dalo šlapat plnou vahou)
  • potravinovou fólii
  • voděodolnou podložku

Jak postupovat?

Na plátno naneseme vybrané barvy na různá místa (doporučuji občas pro zjemnění použít i barvu bílou). Plátno zabalíme do potravinové fólie a jdeme na to! Úkolem je barvy rozmazat a propojit pouze pomocí nohou! Pokračujeme tak dlouho, až jsme s uměleckým dílem spokojeni 🙂 Poté sejmeme opatrně fólii a plátno necháme uschnout.

Tip

Množství barev je potřeba volit přiměřeně – při nanesení velkých vrstev mají barvy po uschnutí tendenci  popraskat!

Videoukázka

 

Užijte si barevné bosohrátky! 🙂

Mgr. Veronika Žáčková
Latest posts by Mgr. Veronika Žáčková (see all)
Barevné bosohrátky

1 komentář u „Barevné bosohrátky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *